Informacje:

Ważne informacje

  1. Publikacje Towarzystwa
  2. Wsparcie Polskiego Związku Niewidomych
  3. Infolinia o SM
  4. Centrum Informacyjne SM
  5. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
PTSR wydaje szereg broszur i książek dotyczących różnych aspektów życis z SM oraz sposobów radzenia sobie z objawami choroby, np. dla osób nowozdiagnozowanych, rodziców, dzieci osób z SM.

Pełną i aktualną listę publikacji znajdziesz zarówno na stronie www.ptsr.org.pl, jak i dzwoniąc do Centrum Informacyjnego o SM pod numer Infolinii o SM: 0-801 313 333.

Adres najbliższego oddziału lub koła PZN można znaleźć na stronie www.pzn.org.pl .
Centralna Przychodnia Rehabilitacyjna PZN mieści się przy ul. Karmelickiej 26; 00-181 Warszawa; tel./fax 022 635 67 02, 022 635 67 33, e-mail: przychodniapzpn@wp.pl
Jeśli mieszkasz z dala od centrum bądź od najbliższego oddziału PTSR, pomocne informacje zostaną Ci udzielone pod numerem Infolinii o SM, numer telefonu: 0-801 313 333. połączenie płatne jak za rozmowę lokalną.

Pełny dostęp do najnowszej wiedzy o leczeniu i badaniach oraz wsparcie konsultantów:
  1. psychologa,
  2. doradcy zawodowego
  3. prawnika
  4. oraz rzecznika praw osób z SM
uzyskasz w Centrum Informacyjnym SM.
Centrum czynne jest codziennie w godz.: 10:00 - 17:00,
Mieści się w Warszawie przy Placu Konstytucji 3/94
tel.: (0-22) 745 11 25 do 27, fax: (0-22) 622 94 78,
e-mail: cism@ptsr.org.pl,   komunikator tlen: cism@tlen.pl ,  
gadu-gadu: 1690270, skype: centrum-informacyjne-sm.

Stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex - SM) jest najczęstszą chorobą neurologiczną młodych dorosłych, która powoduje niepełnosprawność. Około 60 tysięcy osób w Polsce cierpi na SM.

W SM dochodzi do uszkodzenia mieliny - otoczki komórki nerwowej w centralnym układzie nerwowym. To uszkodzenie zaburza przepływ informacji z mózgu i rdzenia kręgoewego do pozostałych częsci ciała.

Niektórzy chorzy na SM doświadczają zaostrzeń ( rzutów) i okresów poprawy. Dla innych choroba oznacza stały postęp niepełnosprawności. Dla każdego jest nieprzewidywalna.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) jest jedyną ogólnopolską organizacją pozarządową zrzeszającą osobe chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Towarzystwo zostało założone w 1990 roku, od maja 2004 roku ma status organizacji pożytku publicznego.

Zrzesza blisko 6000 członków w ponad 23 oddziałach na terenie całej polski. Misją PTSR jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym. Zapewnienie dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i prowadzić godne życie.

Współpracujemy z lokalnymi organizacjami zajmującymi się pomocą osobom niepełnosprawnym oraz organizacjami działającymi na rzecz osób chorych na SM z Europy i innych kontynentów.

Prowadzimy akcje i kampanie informacyjne dotyczące SM i sytuacji ludzi z SM w Polsce. Wydajemy broszury i książki dotyczące życia z SM i Międzynarodowej

. Będąc członkiem Europejskiej Platformy SM i Międzynarodowej Federacji Towarzystw Stwardnienia Rozsianego reprezentuje polskich chorych na SM na forum międzynarodowym.

Jeśli potrzebujesz informacji dotyczących SM, lub pomocy, o jaką mogą się starać chorzy, skontaktuj się z nami.

PTSR jest organizacją samopomocową, prowadzoną przez chorych i działającą na rzecz chorych.
Możesz wspomóc Towarzystwo:
  1. zostając jego członkiem,
  2. ofiarowując darowiznę,
  3. ofiarując swój czas jako wolontariusz.

Informacje

Admin
Copyright© 2008 Poradnik SM