Drżenie występuje przypuszczalnie u trzech czwartych pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Może ono wywierać zróznicowany wpływ na poszczególnych chorych.
W niektórych przypadkach przybiera postać łagodną i pozostaje niezauważone przez inne osoby, u innych natomiast, bywa bardziej nasilone i może powodować naa przykład wylewanie napoju z pełnej filiżanki albo mieć wpływ na odręczne pismo.
U małego odsetka osób występuje bardzo silne drżenie, które wywołuje tak znaczne ruchy kończyn, że pacjent nie może samodzielnie jeść, pić ani ubierać się. Niezależnie od nasilenia drżenie bywa uciążliwe, kłopotliwe i wyczerpujące.
Drżenie jest jednym z najtrudniejszych do leczenia objawów stwardnienia rozsianego. Rehabilitacja, stosowanie leków, a w niektórych przypqadkach także leczenie operacyjne mogą pomóc pacjentom ze stwardnieniem rozsianym.
Nie ma jednej, okre ślonej, "najlepszej" metody drżenia. Prawdopodobnie potrzeba będzie dużo czasu i cierpliwości, żeby stwierdzić, które środki dają najlepsze wyniki.